وبلاگ Weblog

راهنمای استفاده از سامانه برآورد هزینه

راهنمای استفاده از سامانه برآورد هزینه

  برآورد هزینه چیست؟

نرم افزاری تحت وب است که با دریافت اطلاعات و مشخصات ضروری سوله مورد نیاز، میزان مصالح ساختمانی لازم برای ساخت:

  • فونداسیون سوله
  • اسکلت فلزی سوله
  • کف سازی سوله
  • درب و پنجره و وال پست مناسب سوله
  • دیوارهای پیرامونی و داخلی سوله
  • پوشش سقف سوله
  • تاسیسات سوله
  • روشنایی سوله

را به دقت برآورد کرده و در انتها در قالب پیش فاکتور نمایش میدهد.

-         چگونه کار میکند؟

سامانه برآورد هزینه با لحاظ کردن اطلاعات ورودی مربوط به منطقه و چگونگی وضعیت رونمای ظاهری محل احداث سوله، بر پایه آیین نامه مبحث 6 مقررات ملی ساختمان برای داخل کشور و ASCE 7-05 برای خارج از کشور میزان بارهای جانبی وارد بر ساختمان را محاسبه کرده، مدلسازی سازه سوله را بر مبنای ابعاد و اندازه های داده شده انجام میدهد، سازه سوله و فونداسیون مقاوم در برابر آنها را آنالیز و طراحی میکند. در این پروسه میزان مصرف مصالح ساختمانی (بتن و فولاد) معلوم میگردد و قیمت مقطوع طراحی ساخت و نصب آنها را بصورت پیمان E.P.C ارایه میدهد. برای وارد شدن روی کادر  "برآورد هزینه"  کلیک کنید.

اسکلت فلزی سوله از دو بخش تشکیل میگردد:

الف)  قاب خمشی:

سیستم اصلی مقاوم در برابر بارهای جانبی (MWFRS) که شامل قطعات اصلی تیر و ستونهای سازه میباشند.

ب) المانهای ثانویه:

شامل قطعات الحاقی و تکمیلی تیرهای اصلی، پرلینهای سقفی و دیواری پروفیل z، میل مهار و میل بادبند و استراتها و بطور کلی هر آنچیزی که غیر از تیر و ستونهای اصلی قاب خمشی در اسکلت فلزی سوله وجود دارد.

سامانه برآورد هزینه، قیمت نهایی اسکلت فلزی سوله را به تفکیک قطعات قاب خمشی و المانهای ثانویه برآورد میکند و در قالب 2 آیتم مجزا از هم در پیش فاکتور نمایش میدهد. نحوه برآورد قیمت آیتم های دیگر در قسمت "موضوع سفارش" شرح داده میشود.

-         مرحله اول؛ مشخصات فردی:

در این مرحله وارد نمودن شماره تلفن همراه الزامی است. سیستم برای مشاهده و دسترسی آسانتر بعدی به پیش فاکتور صادره، شماره پیگیری پیش فاکتور را بهمراه برآورد انجام شده به شماره تلفن همراه اعلامی شما اس ام اس میکند. شما با این شماره برای سیستم شناخته میشوید و اطلاعات بعدی از این راه برای شما ارسال یا ذخیره میشوند.

-         مرحله دوم؛ موضوع سفارش:

در این مرحله شما میتوانید با انتخاب کردن هر یک از 8 آیتم: فونداسیون، اسکلت فلزی سوله، در و پنجره و وال پست، تاسیسات، کف سازی، دیوار کشی، روشنایی و پوشش سقف سوله در پایان پروسه هزینه برآورد شده را مشاهده نمایید. برای این منظور روی مربع کنار هر آیتم کلیک کنید تا علامت تیک ظاهر شود.

-         مرحله سوم؛ مشخصات عمومی ساختمان:

در این مرحله انتخاب محل احداث، وضعیت توپوگرافیک زمین محل احداث ، نوع خاک و کاربری سوله برای تعیین مقادیر بارهای جانبی وارده و ضرایب محاسباتی مورد نیاز ضروری است. دقت فرمایید تا قبل از انتخاب شهر، استان انتخاب شده باشد تا شهرها قابل نمایش شوند.

-         مجموع دهانه ها:

منظور از مجموع دهانه ها، جمع کل مقادیر فاصله  آکس به آکس ستونها در هر قاب از سوله میباشد.

یعنی مثلاً چنانچه سوله مورد نظر شما از یک سالن اصلی با دهـانه (s1): 22متر و 30 سانتیمتــر و یک بچه سوله (Lean- to) با دهانه: (s2)  5 متر و 10 سانتیمتر تشکیل شده باشد؛ مجموع دهانه ها (span) معادل 27 متر و 40 سانتیمتر خواهد بود. برای این منظور عدد 27 را در قسمت متر و عدد 40 را در قسمت سانتیمتر وارد نمایید. 

-         مرحله چهارم؛ انتخاب شکل:

سیستم به علت وجود محدودیتهای اجرایی ناشی از ابعاد و اندازه مجموع دهانه های وارد شده، سوله های قابل اجرا با کاربریهای مختلف از جمله: سردخانه، سالنهای ورزشی، کارخانجات، انبار، سالنهای بسته بندی مواد غذایی، استخر و سوله های صنعتی را با نمایش شکل3 بعدی به شما پیشنهاد میکند. برای انتخاب مدل شماتیک سوله ( با تعداد ستون وسط دلخواه) روی دایره متناظر با شکل مورد نظر کلیک کرده تا مدل انتخاب و شکل شماتیک ثابت شود. پس از آن به مرحله بعد بروید.

-         مرحله پنجم؛ تکمیل اطلاعات

در این مرحله اطلاعات تکمیلی از موضوعات خواسته شده را وارد نمایید.

تعداد و نوع پنجره، در، نوع دیوار و پوشش سقف را وارد نمایید. مقادیر روشنایی و تاسیسات و کف سازی متناسب با نیاز خود را انتخاب نمایید.

-         مرحله آخر؛ مشخصات فنی ساختمان:

علایم اختصاری این بخش بشرح ذیل میباشد:

Span : همان محموع دهانه های سوله است که در بخش مشخصات عمومی ساختمان توضیح داده شده است.

Sn : مقادیر فاصله آکس به آکس ستونهای مجاور در هر یک از قابهای سوله مورد نظر.

En : (Eave Height) کمترین مقدار ارتفاع در دهانه.

Rn : (Ridge Height) بیشترین مقدار ارتفاع در دهانه.

Slope : شیب سقف.

Ln : (Length) طول سوله.

در این قسمت سیستم با دریافت مقادیر تعیین کننده اصلی، دیگر مقدارها را بصورت اتوماتیک محاسبه کرده و نمایش میدهد. مثلاً تنها کافیست تا کاربر E و slope را وارد کند. در اینصورت R بصورت اتوماتیک نمایش داده میشود.

 مقادیر بر حسب واحد متر را در کادر متر و مقادیر برحسب واحد سانتیمتر را در کادر سانتیمتر وارد نمایید. بطور مثال چنانچه مقدار هفده و نیم متر مورد نظر است؛ در کادر "متر" عدد 17 و در کادر "سانتیمتر" عدد 50 را وارد نمایید.

برای اضافه کردن قابلیت نصب جرثقیل سقفی به سوله، گزینه بار زنده را انتخاب و دکمه جرثقیل سقفی را فعال نمایید. در اینصورت لازم است ارتفاع تیر جرثقیل و ظرفیت جرثقیل را نیز وارد نمایید. بدیهی است که هزینه کلیه ادوات و تیرهای اصلی و فرعی جرثقیل  و نصب و راه اندازی آن جزو سازه سوله محسوب نمیگردند و سوله تنها قابلیت نصب جرثقیل سقفی را دارا خواهد بود.

در انتها با کلیک بر روی کادر نمایش برآورد، شما امکان مشاهده هزینه سوله مورد نظر و نیز مشاهده نسخه قابل چاپ پیش فاکتور را خواهید داشت. دقت فرمایید بسته به سرعت اینترنت شما، نمایش برآورد ممکن است تا 20 ثانیه زمان ببرد. لطفا پس از یکبار کلیک بر روی کادر نمایش برآورد، برای جلوگیری از اختلال و بازگشت به صفحه اول از کلیک مجدد خودداری نمایید.

سامانه پیام کوتاه و تلفن شرکت خانه آفتاب شرق به شماره 66566766-021 در طول روز آماده پاسخگویی میباشد.